PROJEKTY

 

Projekt Klub Zdrowego Przedszkolaka

 

Baner informacyjny dotyczący realizacji w woj. śląskim wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej dla dzieci pt. "Wirusoochrona"

PROJEKT

MALUCHY BEZ GRANIC

 

 

W ramach realizowanego mikroprojektu pn. „Maluchy bez granic” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy wykonaliśmy komplet materiałów edukacyjnych, który mamy nadzieję, że od września trafi do placówek przedszkolnych z obszaru działania naszego Stowarzyszenia i  czeskiego Partnera.

W ramach projektu przygotowaliśmy:

– 500 szt. gier planszowych;

– 500 szt. puzzli;

– 500 szt. kolorowanek;

– 300 szt. książeczek edukacyjnych

Jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli to wraz z Panem Bartoszem Czader z Muzeum fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu przeprowadzimy lekcję żywej przyrody  w placówkach przedszkolnych, dzięki którym dzieci będą miały okazję dowiedzieć się o występującej  roślinności i zwierzętach, które można spotkać w lasach, na polanach, rzekach, czy w stawach…

Każde odwiedzone przedszkole otrzyma także po kilka kompletów materiałów edukacyjnych, które poprzez zabawę będą uczyć dzieci szacunku do otaczającej nas przyrody.


 

 

PROJEKTzeby

 

 

 

 

 

Nasze przedszkole w bieżącym roku szkolnym bierze udział w projekcie edukacyjnym ,,Dzieciństwo bez próchnicy”. Jest on skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i ma na celu kształtowanie nawyków higienicznych związanych z troską o jamę ustną a tym samym zapobiegającym powstawaniu próchnicy.

Jest to projekt międzynarodowy ,finansowany przez Szwajcarię .W Polsce realizowany przy współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. W jego ramach trzech nauczycieli naszego przedszkola brało udział w szkoleniu ,,Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci,ich rodziców,opiekunów i wychowawców.” Początkiem roku wszystkie przedszkolaki otrzymają bezpłatnie szczoteczki i pasty do zębów,placówka zostanie zaopatrzona w scenariusze zajęć dotyczących zapobiegania próchnicy, każdy z rodziców dzieci biorących udział w projekcie otrzyma materiały promocyjne.

Na łamach naszej strony internetowej na bieżąca będziemy przekazywać informacje związane z realizacją projektu.

kubus

logo

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.  Do tej pory w akcji wzięło już udział  2,5 miliona dzieci. Tylko w zeszłym roku w programie uczestniczyło aż 500 000 dzieci z 6000 przedszkoli w całej Polsce.  W tym również nasze z Wilamowic.

FUNDACJA  „DOKTOR CLOVN”

logo-dr-clovn

Fundacja od 1999 roku realizuje terapię śmiechem w Polsce. Współpracuje  z 61 szpitalami w całej Polsce. Wolontariusze odwiedzają rocznie ponad 42 tysiące dzieci. Fundacja ma swoje oddziały w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu. Poza tym nasze lokalizacje to: Białystok,Bydgoszcz, Jelenia Góra, Kielce, Leszno, Olsztyn, Szczecin, Sieradz, Toruń, Zamość, Zielona Góra, Opole, Katowice, Tychy, Bielsko-Biała.
Pomagamy chorym dzieciom przebywającym w szpitalach i placówkach specjalnych organizując zespoły wolontariuszy „doktorów clownów”, którzy w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem niosą małym pacjentom wspaniałą zabawową terapię. Ci zabawni „lekarze” bawiąc likwidują stres i napięcia spowodowane nietypową i często bardzo trudną sytuacją chorego dziecka.
Pragniemy, aby żadne dziecko w Polsce nie kojarzyło pobytu w szpitalu z cierpieniem, bólem, zastrzykami i bolesną terapią.