Zdrowe odżywianie- kisimy barszczyk czerwony

Co roku analizując tematykę kompleksową „Zdrowe odżywianie” robimy barszczyk czerwony. Wtedy chętne dzieciaki przynoszą z domu produkty i z pomocą nauczycielki przystępują do pracy. Wcześniej omawiamy zasady bezpieczeństwa i higieny, ponieważ mamy do czynienia z żywnością i ostrym nożykiem. Po włożeniu obranych, pokrojonych warzyw do słoika, zalaniu przegotowaną chłodną wodą zakręcamy je szczelnie i obserwujemy zmianę koloru. Kiszenie trwa około trzech tygodni. Potem będzie oczekiwana degustacja. Smacznego! Po takich zajęciach już każdy rozumie dlaczego należy pić barszczyk, zajadać ze smakiem buraczki przy obiedzie…

Sprawdzony przepis:

1 kilogram czerwonych buraczków (około 9 małych)

1 marchew

½ selera małego

1 jabłko ze skórką

2 ząbki czosnku

Woda przegotowana i słoik 2 litrowy