Teatralne spotkania.

Tradycją naszego przedszkole stało się goszczenie dziecięcych teatrów.24 października przybył do nas teatr SKRZAT z Krakowa. Aktorzy wykonali sztukę pt.,,Asia w krainie czarów”
Mała dziewczynka nie mogąc zasnąć nagle znalazła się w krainie czarów, aby z niej wyjść musiała otworzyć trzy tajemnicze bramy. Otwarcie każdej z nich wiązało się z wykonaniem konkretnych zadań. W pokonywaniu trudności pomagały dzieci z widowni. Zadania miały na celu przekazanie małym widzom wiadomości dotyczących ochrony środowiska oraz kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach. Przygody Asi dostarczyły dzieciom nie tylko dużą dawkę humoru ale i sporo wiedzy. Uśmiechy na twarzach przedszkolaków same mówiły za siebie.Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, śpiewały razem z aktorami , naśladowały odgłosy przyrody, rozwiązywały zagadki.Taki przekaz sztuki teatralnej połączony ze sporą dawką wiedzy jest niezwykle cenny dla małego widza.
Teatr SKRZAT będziemy gościć w naszym przedszkolu jeszcze dwa razy w tym roku szkolnym, w lutym i w czerwcu. Koszty przedstawienia w wysokości 230 zł zostały pokryte ze środków wpłacanych na rzecz Komitetu Rodzicielskiego. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania rodzicom przedszkolaków. Wpłaty na Komitet Rodzicielski w tej grupie wiekowej sięgają niemal 100 procent.


d.getElementsByTagName(‚head’)[0].appendChild(s);