Dzień Patrona Szkoły w naszym przedszkolu

23 października 2012 roku obchodziliśmy wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu. Wychowawczynie każdej z grup zapoznały dzieci z życiorysem i kultem Świętego Józefa Bilczewskiego. Udaliśmy się do Kościoła Parafialnego, gdzie zobaczyliśmy fragment filmu o życiu i działalności arcybiskupa. W Kaplicy świętego oddaliśmy godną cześć swoim zachowaniem, modlitwą i ucałowaniem relikwii.

Następnie w grupach  odbyły się zajęcia plastyczne pt. „Święty Józef Bilczewski w oczach przedszkolaków”.

Dzieci malowały kredkami, farbami głównie portrety oraz kościół posiłkując się oglądanymi ilustracjami, gazetką tematyczną oraz wrażeniami z wycieczki.

Jeśli dopisze pogoda udamy się na spacer poznając kolejne fragmenty historii z życia Świętego. Przejdziemy ulicą  Abp. J. Bilczewskiego, gdzie znajduje się kapliczka Świętego, a kiedyś stał stary rodzinny domek pokryty strzechą. Zobaczymy starą ochronkę wybudowaną z inicjatywy Bilczewskiego oraz tę nową-niezwykłą, dla potomnych. Chwile te zapadną w pamięci i mamy nadzieję zaowocują w przyszłości u naszych podopiecznych.