Zajęcia zdalne w naszym przedszkolu-podsumowanie

Po zawieszeniu działalności przedszkoli z powodu pandemii koronawirusa, z którym przyszło nam się mierzyć już drugi raz, nauczyciele oraz dzieci z naszego przedszkola przeszli na edukację zdalną. Priorytetem nauczycieli było to, żeby kształcenie na odległość było dla naszych przedszkolaków atrakcyjne i przyjazne. Zależało nam, by zapewnić dzieciom dalszy rozwój i pomoc w zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności. Oczywiście, nic nie jest w stanie zastąpić tradycyjnego nauczania w przedszkolu, jednak nasze przedszkolaki i ich rodzice spisali się na medal, angażując się w edukację zdalną. Dzięki platformie Microsoft Teams dzieci mogły zobaczyć swoich nauczycieli on-line oraz wziąć udział w przygotowanych przez nich zajęciach. Nauczyciele opracowywali również różnorodne materiały dla swoich podopiecznych, dostosowane do ich wieku i możliwości. Były to na przykład prezentacje interaktywne, filmiki, piosenki, pakiety kart pracy, zajęcia plastyczne czy ruchowe. Przedszkolaki pilnie pracowały, a efekty ich starań możemy podziwiać na wysłanych przez nich zdjęciach.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w edukację swoich dzieci, umożliwili im udział w zajęciach on-line oraz mobilizowali ich do wykonywania zadań. Dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia prac dzieci, które sprawiały nam radość oraz motywowały do dalszej pracy.

Do zobaczenia w przedszkolu!

Nauczyciele przedszkola