W marcu jak w garncu – grupa IV

W ostatnim czasie nasze zajęcia koncentrowały się wokół tematów ,,W marcu jak w garncuˮ oraz ,,Porządki w ogrodzieˮ Rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie oraz szukaliśmy pierwszych oznak wiosny podczas wyjść do ogrodu przedszkolnego i spacerów. Dzieci poznały przysłowia związane z marcem oraz wiosną. Realizując kolejne zadania w ramach projektu ,,Z kulturą mi do twarzyˮ przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną „Moje miasto – moja duma”. Rozmawialiśmy o tym, z czego słynie nasz region, co ciekawego można tu zobaczyć, jakie stroje, jaka muzyka i jakie wytwory rzemieślnicze są  charakterystyczne dla Wilamowic. Dodatkowo dzieci wykonały pracę plastyczną pt. ,,Tu tworzy się piękno regionu”, ukazującą przedmioty, budowle, miejsca charakterystyczne dla naszego miasta. W tematyce folkloru przedszkolaki poznały również stroje ludowe z różnych regionów Polski oraz sztukę ludową. Uczyliśmy się także kroku podstawowego krakowiaka.

W dniu 12 marca świętowaliśmy ,,Dzień Matematykiˮ. Poprzez różnego rodzaju gry dydaktyczne rozwijaliśmy kompetencje matematyczne.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 nasza grupa uczestniczyła w akcji informatyczno-edukacyjnej ,,Wirusoochronaˮ, zainicjowanej przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. W trakcie zajęć dzieci pogłębiły swoją wiedzę w zakresie zapobiegania chorobom zakaźnym, przenoszonym drogą kropelkową. Przedszkolaki przypomniały sobie o podstawowych zasadach higieny oraz jej roli jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. W ramach zajęć wykonaliśmy doświadczenia ukazujące jak ważne jest, aby ręce myć w ciepłej wodzie.

Dzieci z naszej grupy z dużym zaangażowaniem wykonują prace plastyczne. Bardzo chętnie poznają nowe techniki plastyczne. Efektem tych działań są wysokie miejsca, zdobyte przez nich w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ,,Mieszkam w Beskidachˮ. Oto lista laureatów:

Kategoria RYSUNEK:

I miejsce Justynka,

III miejsce Nelusia,

Kategoria WYKLEJANKA, KOLAŻ:

I miejsce Łucyjka,

II miejsce Lenusia G.,

Kategoria CERAMIKA, MASA SOLNA:

I miejsce Igorek,

II miejsce Ania,

Wyróżnienia zdobyli:

Natalka, Zuzia, Weronika, Zuzia, Nikolka, Ewcia oraz Damianek.

Serdecznie gratuluję laureatom oraz wyróżnionym.

 

Małgorzata Chalcarz