Szukamy zwiastunów wiosny – grupa VI

Drodzy Rodzice,

na wstępie chcemy przekazać radosną informację dotyczącą wyników Międzynarodowego Konkursu ,,Mieszkam w Beskidach” w którym nasze dzieciaki zajęły czołowe lokaty:

I miejsce: Amelka Lubańska i Lenka Nycz

II miejsce: Alusia Wróbel i Wiktorka Smolarska

III miejsce : Karolinka Moś i Zuzia Mleczko

Wyróżnienia otrzymali : Asia Caputa, Ania Markiel, Emilka Tobiasz, Maja Kawałkiewicz, Jasiu Wyrobek i Franio Zięba.

W minionym czasie szukaliśmy oznak nadchodzącej wiosny, rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w tej porze roku w przyrodzie. W związku z tym nasze obserwacje zapisywaliśmy w kalendarzu pogody. Poznaliśmy wiele gatunków wiosennych kwiatów oraz ptaków powracających w tym czasie do naszego kraju. Wiosenne kwiaty wykonaliśmy techniką origami, rysowaliśmy kredkami oraz kredą na kostkach chodnikowych. Przypomnieliśmy sobie, jak ważne jest ubieranie się zgodnie z warunkami atmosferycznymi. Poznaliśmy przysłowie :,,W marcu jak w garncu” i wyjaśniliśmy sobie jego znaczenie.

Nauczyliśmy się piosenki ,,Marcowe żaby’ oraz ,,Polka fasolka”.

Poznaliśmy litery g, G i utrwalaliśmy ich pisownię na tackach z grysikiem, a także literki c, C, które lepiliśmy z plasteliny i pisaliśmy na monitorze multimedialnym.

Ze znanymi liczbami 1, 2,3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 oraz znakami +, = rozwiązywaliśmy proste zadania tekstowe.

Odwiedziliśmy bibliotekę szkolną , gdzie pani Basia przeczytała nam utwór Wiesława Drabika pt. ,,Wiosna, panie  bocianie”.

Wykonaliśmy prace plastyczne na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Bezpiecznie na wsi mamy”.

Serdecznie pozdrawiamy i gratulujemy osiągnięć artystycznych.

pani Terenia i pani Dorota