W dawnych czasach – grupa IV

Za nami kolejne dwa tygodnie wspaniałej zabawy w przedszkolu. Nasze zajęcia tym razem koncentrowały się wokół tematów ,,W dawnych czasachˮ oraz ,,Wynalazkiˮ.

Dzieci miały okazję zamienić się w prawdziwych paleontologów. Za pomocą pędzelków w pojemnikach wypełnionych kaszą manną odnalazły ukryte, wydrukowane szkielety dinozaurów.

W ramach projektu ,, Spotkanie z tekstem literackimˮ, odwiedziła  nas w naszej sali pani bibliotekarka. Podczas rozmowy z panią Basią dzieci dowiedziały się  między innymi z jakich źródeł można korzystać, szukając ciekawostek np. o dinozaurach.

W dniu 17 lutego nasza grupa świętowała Światowy Dzień Kota. Święto to ma na celu podkreślenie znaczenie kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los bezdomnych zwierząt.  W trakcie zajęć wykorzystaliśmy sylwety kotów do zabaw dydaktycznych, rozwijających umiejętności matematyczne. Dodatkowo dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne, techniką malowania przy użyciu bibuły.

Z kolei 19 lutego przedszkolaki celebrowały Dzień Nauki Polskiej. Dzieciom zostały przybliżone sylwetki najwybitniejszych polskich naukowców takich jak: Mikołaj Kopernik, Jan Heweliusz, Ignacy Łukasiewicz czy Maria Skłodowska-Curie. Na wzór Jana Heweliusza, wybitnego konstruktora instrumentów naukowych, stworzyliśmy lunety.  Minione dwa tygodnie poświęciliśmy na zabawy badawcze i eksperymenty. Stworzyliśmy fabrykę kryształów oraz wykonaliśmy po raz kolejny ulubiony eksperyment dzieci ,,Wulkanˮ.

Nasz grupa zrealizowała również 4 lekcje  pt ,,Kosmiczna przygodaˮ w ramach akcji ,,Dzieci uczą Rodzicówˮ. Uczestniczyliśmy w projekcie ,,Kubusiowi Przyjaciele Naturyˮ.  Przedszkolaki zamieniły się w prawdziwych tropicieli zwierząt,  nasze rozmowy dotyczyły ochrony przyrody. Dzieci wykazały się duża wiedzą w tym temacie.

Małgorzata Chalcarz