Podróż do świata bajek i odkrywanie talentów w grupie I

W ostatnich tygodniach Maluszki mogły przypomnieć sobie lub poznać rozmaite, czytane od wielu lat bajki, jak np. Czerwony Kapturek, Trzy świnki i wiele innych. Przedszkolaki obejrzały również spektakl on – line, pt „Czerwony Kapturek”. Miały okazję również brać udział w przedstawieniu kukiełkowym, zorganizowanym przez nauczycielkę. Dzieci nie tylko mogły obejrzeć bajkę, ale także same wcielały się w aktorów i odgrywały różne scenki.

W mijającym tygodniu natomiast dzieciaki z grupy I chwaliły się tym, jakie posiadają talenty. Wiele z nich chwaliło się talentem plastycznym, muzycznym, aktorskim czy tanecznym. Każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności przed grupą. Próbowaliśmy w ten sposób przełamać nieśmiałość.

Przedszkolaki wzięły również udział w projekcie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, podczas którego rozmawialiśmy na temat segregacji śmieci i recyklingu. Udało nam się także zrobić wspólną pracę plastyczną z pustych rolek po papierze toaletowym, gazet i nakrętek.

Iwona Rozner, Joanna Bączyńska