,,Zostań Kubusiowym Przyjacielem Natury”

Natura jest piękna. Zachwyca nas na każdym kroku czy to wschodzącym rano słońcem, kwitnącymi wiosną kwiatami, szelestem jesiennych liści, pięknymi płatkami śniegu czy też zapachem i smakiem świeżych malin. Wszyscy dostrzegamy to piękno. Zdajemy sobie jednak sprawę, że rozwój cywilizacji, zanieczyszczenie środowiska ma na przyrodę zgubny wpływ. Uczymy się o nią dbać każdego dnia: oszczędzając wodę, segregując śmieci, sadząc rośliny w naszych ogrodach.

tego szacunku do natury oraz jej darów powinniśmy uczyć również dzieci już od najmłodszych lat. Dlatego co roku w naszym przedszkolu uczestniczymy w projekcie ,,Kubusiowi przyjaciele natury”. Każda z grup realizuje jeden temat dotyczący:

-zdrowego odżywiania,

-ochrony środowiska,

-szacunku dla roślin i zwierząt,

-aktywnego spędzania czasu,

-podstaw recyklingu.

Podczas tych zajęć przedszkolaki uczą się podstawowych zachowań proekologicznych, kształtują nawyki zdrowego odżywiania, uczą się, że spożywanie owoców i warzyw w różnych formach jest konieczne ze względu na zawarte w nich witaminy, poznają pojęcie recyklingu. Uczą się rozpoznawać materiał z jakiego zrobiony jest dany przedmiot oraz dowiadują się jak wygląda proces powstawania surowców i przetwarzanie ich. Podczas tych zajęć kształtują sprawność manualną oraz umiejętność pracy w zespole. Mają możliwość obserwacji przygotowania i spożywania szaszłyków z owoców i warzyw a także uczą się wykonywać przedmioty z recyklingu.

Nauczycielki Przedszkola