Wspólna nauka i zabawa w grupie I

Ostatni czas spędzany w przedszkolu jest dla naszych Maluszków bardzo intensywny. W poprzednim tygodniu dzieci poznawały nazwy różnych instrumentów, rozmawialiśmy o orkiestrze, filharmonii i muzykach. Wspólnie uczyliśmy się piosenki „Jestem muzykantem”. Największym jednak wydarzeniem był bal karnawałowy, który odbył się 04.02. Dzieci miały okazję do wspólnych tańców i zabaw w rytm dziecięcych przebojów.

W tym tygodniu natomiast utrwalaliśmy figury geometryczne (kwadrat, koło, trójkąt). Układaliśmy z nich różne obrazki, a także próbowaliśmy odwzorowywać figurę, układając ją z paska krepiny. Wykonaliśmy także prace plastyczną, polegającą na stemplowani farbami serca. W ramach akcji  „Spotkania z tekstem literackim”, całą grupą udaliśmy się w środę do biblioteki szkolnej, gdzie słuchaliśmy, czytanych przez p. Basię Pawińską, bajek.

 

Joanna Bączyńska, Iwona Rozner