Zabawy w teatr w VI grupie

W ubiegłym tygodniu bawiliśmy się w projektantów mody karnawałowej, a w tym tygodniu dowiedzieliśmy się jak wygląda teatr, kto w nim pracuje i jak należy się zachować w trakcie przedstawienia. Poznaliśmy różne rodzaje lalek teatralnych – marionetka, pacynka, kukiełka.

Słuchaliśmy baśni ,,O rybaku i złotej rybce” oraz ,, Legendy o Smoku ze Smoczej Jamy” Wandy Chotomskiej. Omówiliśmy różnice między baśnią a legendą. Wykonaliśmy prace plastyczne – ,,Złota rybka” oraz scenografię do ,,Legendy             o Smoku ze Smoczej Jamy” ,jak również do bajek ,,Czerwony Kapturek”, ,,Trzy świnki”, ,,Jaś i Małgosia”. Samodzielnie wykonaliśmy sylwety smoka, królewny, króla, rycerza oraz szewczyka Dratewki, z którymi bawiliśmy się w teatr.

Poznaliśmy literkę n, N, czytaliśmy teksty i utrwalaliśmy pisownię  literek oraz poznaliśmy znak =. Przy użyciu wagi szalkowej określaliśmy, które towary ważą mniej , więcej, tyle samo. Kupowaliśmy bilety na przedstawienie ucząc się przy okazji odliczania wyznaczonej kwoty.

Serdecznie pozdrawiamy

Pani Terenia i pani Dorota