ZABAWY Z BABCIĄ I DZIADKIEM W VI GRUPIE

W ciągu minionych dwóch tygodni rozmawialiśmy o tym, jaką rolę w życiu każdego człowieka pełni babcia i dziadek. Narysowaliśmy ich portrety i nauczyliśmy się nowej piosenki tematycznie powiązanej z omawianą problematyką. Uczyliśmy się składać życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nauczyliśmy się śpiewać piosenkę z układem choreograficznym pt. ,,Babcia i Dziadek”. Poznaliśmy literkę B, b oraz cyfrę 6. Układaliśmy literkę b, a także inne literki przy pomocy gniotków. W czasie zabawy w teatr kopertowy,  wystawiliśmy bajkę pt. ,,Czerwony Kapturek.

Tydzień temu poznaliśmy sporty zimowe oraz bezpieczne zabawy na śniegu. Zastanawialiśmy się , dlaczego w zimie trzeba zakładać ciepłe ubrania i co to znaczy hartować organizm. Wspólnie wykonaliśmy Kodeks bezpiecznych zabaw na śniegu. Wykonaliśmy też różne prace plastyczne m.in. bałwanka przy pomocy metody kirigami. Nauczyliśmy się tańczyć do piosenki ,,Walczyk na ślizgawce. W czasie zabaw na świeżym powietrzu lepiliśmy igloo z kulek śniegu- była to praca zespołowa.

Serdecznie pozdrawiamy  pani Teresa i pani Dorota