Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jem zdrowo i kolorowo”

Przedszkolaki z grupy V wzięły udział w I Powiatowym Konkursie Plastycznym „Jem zdrowo i kolorowo”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz chorób cywilizacyjnych, w szczególności chorób metabolicznych, jak również zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Żywienie bowiem w bezpośredni sposób wpływa na rozwój fizyczny i stan zdrowia dziecka. Dlatego promocja wiedzy o żywności oraz jej wpływie  na zdrowie jest niezbędna już u najmłodszych dzieci. Fakt ten dziewczyny zaznaczyły w swoich pracach wykonując je różnymi technikami plastycznymi.

I miejsce w konkursie zdobyła Lenka Brombosz. Pozostali uczestnicy to: Natalka  Kamińska, Ania Stachura, Weronika Gołuch, Zuzia Dziubek.

W grudniowym wydaniu Miesięcznika „Mój Powiat” ukazał się artykuł opisujący konkurs. Dziewczynki otrzymały od organizatorów edycji piękne nagrody i dyplomy. Ze względu na sytuację epidemiczną nie można było zorganizować uroczystego podsumowania konkursu. Starosta Bielski p. Andrzej Płonka przysłał do placówki  list dziękując za udział  i gratulując uczestnikom osiągniętego sukcesu.

Gratulujemy dziewczynkom sukcesów i życzymy zapału w realizowaniu swoich pasji.

Alina Kajta- Bożek