Świąteczne tradycje – grupa IV

Za nami radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.  Przygotowania rozpoczęliśmy od wykonania kartki świątecznej, którą wysłaliśmy do naszych dawnych koleżanek z grupy. Dzieci poznały dzięki temu drogę listu od nadawcy do adresata, a jednocześnie poznały tradycję wysyłania kartek świątecznych. Ku radości naszych przedszkolaków otrzymaliśmy piękną kartkę świąteczną od Blanusi i Oliwki. Dodatkowo przy pomocy mamusi dziewczynki przesłały nam filmik z życzeniami, który obejrzeliśmy przy użyciu projektora multimedialnego. W ostatnim czasie stworzyliśmy wiele ciekawych prac plastycznych, wykonaliśmy ozdoby choinkowe. Dzieci dekorowały również pierniczki. Codziennie towarzyszył nam taniec oraz śpiew. Przedszkolaki z naszej grupy bardzo lubią kolędować. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały inscenizację do utworu ,,Cicho, cicho na paluszkachˮ, podczas której mogły wcielić się w role gwiazdek, aniołków oraz pasterzy.

22 grudnia zorganizowaliśmy przedszkolną wigilię. Pani Dyrektor Mariola Dylewska-Mitoraj odwiedziła nasz oddział i złożyła dzieciom i pracownikom moc gorących, świątecznych życzeń. Po wspólnym kolędowaniu, w  świątecznym nastroju dzieci usiadły do pięknie przystrojonego stołu. Z apetytem kosztowały ozdobione przez siebie pierniczki. Dodatkowo w tym dniu świętowaliśmy grudniowe urodzinki. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla Madzi i Mateuszka z okazji czwartych urodzin. Atmosfera była niezwykle ciepła i radosna. To były cudowne chwile.

Z tego miejsca pragnę wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom życzyć Wesołych Świąt. Niech pod świąteczną choinką znajdzie się radość, szczęście, życzliwość, wzajemne zrozumienie i spełnienie marzeń.

 

Małgorzata Chalcarz