Świąteczne oczekiwanie- grupa II

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Nasze zajęcia w ciągu ostatnich tygodni dotyczyły właśnie tego święta. Dzieci wykonywały ciekawe prace plastyczne, w tym choinkę oraz gwiazdę betlejemską, uczyły się śpiewać kolęd oraz wygrywać do nich rytm na instrumentach. Ten piękny przedświąteczny czas to także dużo rozmów na temat choinki, ozdób świątecznych, zwyczajów wigilijnych, które dzieci znają z domu oraz historii Bożego Narodzenia. Przedszkolaki doskonaliły swoje kompetencje matematyczne, próbując kontynuować rytmy, oraz czytanie globalne. Pamiętaliśmy też o świątecznych porządkach – nasze przedszkolaki ćwiczyły sprzątanie na niby, ale mamy nadzieję, że w domu pomogą sprzątać równie chętnie.

Dzieci z grupy II ukończyły również moduł drugi w ramach międzynarodowego projektu „Emocja”. Tym razem nasze zajęcia dotyczyły tematu wyobraźni.

Pięknym zwieńczeniem radosnego oczekiwania na święta w naszym przedszkolu była Wigilijka grupowa. Ubrani w odświętne stroje zasiedliśmy do pięknie przystrojonego stołu, złożyliśmy sobie życzenia oraz śpiewaliśmy kolędy. Oczywiście nie mogło również zabraknąć dodatkowego miejsca dla niespodziewanego gościa.

Dzieci przygotowały także piękną niespodziankę dla swoich rodziców- krótki występ, który został nagrany i wysłany rodzicom przez internet. Przedszkolaki zaprezentowały recytację wierszyka „Choineczka”, zaśpiewały kolędę „Przybieżeli do Betlejem” oraz zatańczyły układ taneczny do piosenki „Jingle bells”.

Dziękujemy wszystkim za ten wyjątkowo trudny rok. Oby rok 2021 obdarzył nas spokojem i zdrowiem. Życzymy wszystkim ciepłych, radosnych i rozkolędowanych świąt Bożego Narodzenia!

Monika Wójcikiewicz, Olga Krauzowicz