Wigilijny czas w grupie V

Witamy!!!!

Dzisiejszy dzień był pełen radości, szczerości i życzeń. 

    Od rana w naszym przedszkolu słychać było śpiew, kolędy, tańce do świątecznych piosenek ( nawet zagranicznych). Przywitaliśmy się świątecznym tańcem i usłyszeliśmy co nas dzisiaj czeka. Rano zjedliśmy pyszne śniadanko, które dało nam duuużo energii i motywacji do działania. A po śniadaniu…… Nie uwierzycie!! Obejrzeliśmy filmik z naszym udziałem- występ wokalno- taneczny. Panie mówiły, że sprawdziliśmy się jako tancerze/ tancerki, oraz wokaliści/ wokalistki! Ba! Nawet zagraliśmy na dzwoneczkach jak prawdziwi muzycy.

    Później obejrzeliśmy prezentację multimedialną przy której omówiliśmy  zwyczaje świąteczne, poznaliśmy również ciekawe przesądy związane z Wigilią. Dowiedzieliśmy się, dlaczego zostawiamy dodatkowe nakrycie na stole, o co chodzi z pierwszą gwiazdką i wiemy dlaczego zostawia się sianko pod obrusem. Opowiedzieliśmy jak wyglądają święta w naszych domach i kiedy ubieramy choinki, oraz jakie panują u nas zwyczaje.  Obejrzeliśmy bajkę pt „Idą Święta, Masza i Niedźwiedź.” 

    Następnie złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia i zasiedliśmy do wspólnego wigilijkowego podwieczorku. Pierniczki i mandarynki były pyszne! Oczywiście obowiązkowo – zaśpiewaliśmy kolędy, dzięki czemu cała szkoła i wszyscy przechodzący obok naszego przedszkola wiedzieli, że mamy dzisiaj „Wigilijkę”. 

   

Składamy najserdeczniejsze życzenia, 

by w tym wyjątkowym dniu w Państwa domach

nie zabrakło wzajemnego zrozumienia,

rodzinnego ciepła i prawdziwej miłości.

By nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

przyniosły radość z tego co jest, nadzieję na to,

co przed nami.