Co słychać w grupie II?

W ostatnich dwóch tygodniach grupa II realizowała tematykę kompleksową: Kim będę, gdy dorosnę oraz Grudniowe życzenia.

Dzieci uświadamiały sobie, jak różne zawody wykonują ludzie. Podczas zajęć  rozmawialiśmy na temat pracy piekarza, cukiernika, kucharza, malarza, krawca oraz szewca. Naszą wiedzę wzbogacaliśmy między innymi poprzez oglądanie filmików edukacyjnych prezentujących te zawody. Podczas zajęć na temat zawodów kucharza, piekarza i cukiernika dzieci przypomniały sobie, jak wygląda piramida żywienia i dlaczego warto jeść zdrowe produkty. Miały również okazję „wcielić się” w rolę cukiernika, dekorując ciasteczka polewą czekoladową, wiórkami kokosowymi oraz kolorowymi posypkami. Mniam! 

25 listopada obchodziliśmy również Dzień Pluszowego Misia. Układaliśmy misiowe puzzle, kolorowaliśmy kolorowankę w wielkim formacie, zrobiliśmy piękną pracę plastyczną oraz tańczyliśmy do piosenek o misiach. Dzieci z przyjemnością opowiadały także o swoich ulubionych misiach, które niestety w tym roku musiały zostać w domach:(

W ostatnim tygodniu mówiliśmy o Świętym Mikołaju. Poznaliśmy jego historię, pracując z historyjką obrazkową oraz nauczyliśmy się piosenki „Dzyń dzyń dzyń Mikołaju Święty”. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt. „Reniferek”, doskonaląc naszą umiejętność posługiwania się nożyczkami. Szybko nadszedł upragniony dla dzieci dzień- Mikołajki w naszym przedszkolu. Niestety, w tym roku Świętemu Mikołajowi nie udało się dotrzeć do naszego przedszkola osobiście, ale zostawił dla nas filmik i prezenty! Wszyscy z zaciekawieniem słuchali słów Świętego Mikołaja, a potem z uśmiechem na ustach odebrali swoje prezenty.

Monika Wójcikiewicz