Nadzwyczajne spotkanie ze Świętym Mikołajem

Grudzień 2020.

Okres pandemii, ale także mikołajkowo- świątecznych radości. Dzisiaj w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe wydarzenie- wirtualne spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Każda z grup miała możliwość posłuchania ( za pośrednictwem przekazu telewizyjnego)-  przesłania od Świętego Mikołaja, prosto z Bieguna Północnego!! Dzieci z uwagą śledziły samego Mikołaja, przyglądały się wnętrzu salonu, w którym przebywał i z przejęciem słuchały tego, co do nich mówił. Usłyszały, że z powodu pandemii Święty Mikołaj nie mógł osobiście przybyć do Wilamowic, czyli miasta Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego, aczkolwiek Jego pomocnicy, wraz z reniferami  dostarczyli słodkie prezenty dla przedszkolaków. Radościom nie było końca.

Dzieci zapamiętały słowa Świętego Mikołaja, a mianowicie, że należy grzecznie się zachowywać, słuchać Rodziców, pomagać w domowych obowiązkach i doceniać to, co mamy. Liczymy na to, że w przyszłym roku będziemy mogli zobaczyć się ze Świętym Mikołajem u nas w przedszkolu, , by przywitać go „po wilamowsku”. Kto wie? Może nauczy się naszego przywitania, ponieważ Mikołaj zna chyba wszystkie języki na świecie!!

Na pewno i dzieci i wychowawczynie zapamiętają radosny klimat tego spotkania, które było poniekąd „magiczne ” i nadzwyczajne.

Fotorelacja z tego wydarzenia , poniżej.

Pani Paulina U.

Pani Lucyna B.