Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Publicznym w Wilamowicach

Kto jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka? Z kim się zawsze można pobawić, zabrać na wycieczkę czy przytulić gdy przyjdą jakieś smutki? Tak, zgadliście, to miś. Dnia 25 XI obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Dowiedzieć się o tym można już było wchodząc do sal. W każdej z nich była stosowna dekoracja. Przedszkolaki miały okazję poznać historię tej tradycji, nauczyć się piosenek o misiu oraz wykorzystując różne talenty wykonać ulubionego pluszaka.

Każda grupa ten dzień obchodziła w inny sposób. Były opaski i medale z misiami, zdjęcia w sylwetce misia, czytano opowiadania o misiu, tańczono, śpiewano piosenki oraz wykorzystywano ciekawe techniki plastyczne. Powstały misie wypełnione: plasteliną, włóczką, kulkami z bibuły, farbą, grysikiem, kaszą oraz ozdobione papierem kolorowym. W jednej z grup pomimo pandemii ulubione misie zagościły w przedszkolu. Przy współpracy z rodzicami powstała prezentacja multimedialna, w której wykorzystano zdjęcia właśnie maskotek z domu. Jakież było zdziwienie dzieci, gdy na ekranie zobaczyły własne przytulanki!

W tym dniu, jak na święto przystało, były również prezenty. Pani kierownik Bożena Sobocińska z ZOSiP-u wraz z pracownikami podarowała przedszkolakom pięknego misia. Natomiast z inicjatywy Przewodniczącego Rady Osiedla pana Stanisława Nycza dzieci otrzymały książki o różnej tematyce, które będą wykorzystywane podczas codziennej pracy w naszym przedszkolu.

Dzieci długo będą pamiętać ten dzień, bowiem miś nawet dla dorosłych jest ulubionym pluszakiem z dzieciństwa.

 

Nauczycielki Przedszkola