Nowości z grupy VI

Drodzy Rodzice, w ciągu ostatnich dwóch tygodni dowiedzieliśmy się, co to jest sztuka i kogo można nazwać artystą. Poznaliśmy pracę malarza i sami też namalowaliśmy farbami ,,Jesienny krajobraz”. Następnie zapoznaliśmy się z biografią miejscowego rzeźbiarza pana Kazimierza Danka oraz z wyglądem dzieł, którymi ubogacił kościół w Wilamowicach. Wykonaliśmy własne rzeźby z brył. Eksperymentowaliśmy papierem i taśmą samoprzylepną. Dowiedzieliśmy się jak powstaje film animowany oraz co można zobaczyć w muzeum.

Na zajęciach matematycznych przeliczaliśmy, klasyfikowaliśmy i poznaliśmy znaki >,<, =.Poznaliśmy literę d, D na bazie wyrazów deska, dłuto, Danek, Dorota oraz literkę i, I na podstawie wyrazów igła i Iga. Uczyliśmy się też wysłuchiwać głoskę d oraz i na początku, w środku i na końcu podanych wyrazów. Próbowaliśmy czytać krótkie teksty złożone z poznanych liter: O, o, a, A, l, L, m, M, e, E, t, T, d, D, i, I. Układaliśmy małą i dużą literkę d, D z gniotków, a także pisaliśmy literki wodząc palcem wskazującym na ekranie  monitora multimedialnego.

Rozmawialiśmy o cieple. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca krawcowej, skąd się bierze wełna i bawełna. Poznaliśmy różne rodzaje energii, omówiliśmy miejsca w których zawsze jest ciepło i zrobiliśmy makietę dżungli. Czytaliśmy Księgę dżungli i odpowiadaliśmy na pytania dotyczące treści utworu.

25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Święto bardzo sympatyczne i lubiane przez dzieci. W tym roku bawiliśmy się przy dźwiękach piosenki ,,Pluszowy miś” z własnoręcznie wykonanym misiem Uszatkiem, dla którego wycięliśmy z papieru czapeczkę, rękawiczki, szalik, kurtkę i buty oraz z misiem Puchatkiem ozdobionym żółtą i czerwoną włóczką. Czytaliśmy opowieści ze Stumilowego lasu i poznawaliśmy przyjaciół Kubusia Puchatka.

Staraliśmy się codziennie korzystać z zabaw na świeżym powietrzu

W piątek byliśmy na sali gimnastycznej, tam mogliśmy swobodnie pobiegać, ćwiczyliśmy rzuty piłką do celu, a także kozłowanie.

Pozdrawiamy serdecznie

pani Terenia i pani Dorota