Młodzi patrioci w Przedszkolu Publicznym w Wilamowicach #Szkoła Do Hymnu

11 listopada jak co roku obchodzimy niezwykle ważną uroczystość dla naszej ojczyzny – odzyskanie niepodległości przez Polskę. W związku z tym  Przedszkole w Wilamowicach w dniu poprzedzającym to święto wzięło udział w akcji DZIECI UCZĄ RODZICÓW” organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego. W czasie tych zajęć dzieci przypomniały sobie symbole narodowe, poznały postaci, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości. Przedszkolaki nauczyły się i z dumą recytowały wiersz Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”Wspólnie też próbowaliśmy wyjaśnić – czym jest patriotyzm. Następnie dzieci pokolorowały obrazek przedstawiający rodzinę przygotowującą się do obchodów Święta 11 listopada.

Mimo zaistniałej sytuacji epidemiologicznej, cały ten dzień upłynął nam w duchu dziecięcego patriotyzmu, radosnym muzykowaniu i pracach plastycznych związanych z tym ważnym dniem. Każde dziecko ubrane w strój galowy, otrzymało pamiątkowy kotylion lub flagę Polski.

Największą jednak radością dla wszystkich obecnych było aktywne uczestnictwo  w akcji „Szkoła do hymnu” propagowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Punktualnie   o 11:11 każda grupa z naszego Przedszkola odśpiewała pełną wersję Mazurka Dąbrowskiego w swojej sali. Przedsięwzięcie to było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zapadnie w pamięci naszych młodych patriotów. Chcemy, aby dzieci miały poczucie, że Święto Odzyskania Niepodległości powinno się obchodzić w sposób radosny, bo dla naszej Ojczyzny ma ono szczególnie optymistyczny wymiar.