,,Listopadowe wspomnienia”- grupa III

W związku z tym, że w minionym tygodniu obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych, wspominamy  bliskich, których
już z nami nie ma, rozpoczęliśmy w przedszkolu temat związany z listopadowymi wspomnieniami. Na początku tygodnia przypomnieliśmy sobie członków naszych rodzin. Dzieci sporządziły mapę myśli wokół pojęcia RODZINA, co zainicjowało rozmowy na tematy z nią związane. Dziec i w sposób spontaniczny a jednocześnie przemyślany budowały definicję ,,Rodziny”. Poniżej cytuję ich wypowiedzi:

,,To taka duża grupa dzieci i dorosłych”– Tadzio Z.

,, Tam, gdzie są dzieci”- Maksio M.

,,To mama i tata, dziewczynka i chłopczyk”- Olivierek R.

,,Wszyscy się kochamy”– Izabelka M.

Prawda, że piękne!

Dzięki pracy w tym tygodniu udało się nam Państwa lepiej poznać. Dzieci z chęcią opowiadały o swoich rodzinach. Dzieliły  się własnymi doświadczeniami i podejmowaniu ról podczas zabaw tematycznych pt.,, Rodzina”.

 

Poznaliśmy też lepiej Państwa rodziców, dzieci poznały różne formy przechowywania i kolekcjonowania zdjęć, dawne i nowe aparaty fotograficzne.  Wprowadziliśmy  nową literę – M, m. Staraliśmy się przygotować dzieci do bardzo trudnej umiejętności czytania i pisania.  Bardzo proszę o utrwalenie z dzieckiem poznanych dotąd liter ( A,O, E, M, I) np. wyszukując i zaznaczając  litery we fragmencie tekstu, gazecie.  Spróbujcie wymawiać je krótko (czytać głoskami, nie literkami, które utrudniają proces czytania).

Wprowadziliśmy także liczbę 3.