„Apetyt na zdrowie” i „Jesienna muzyka” w grupie I

W minionych tygodniach w grupie Maluszków rozmawialiśmy o tym jak dbać o nasze zdrowie, ale także o jesiennej pogodzie.

Rozmawialiśmy o tym, co zrobić, by być zdrowym. Poznaliśmy i nawet stworzyliśmy własną piramidę zdrowego odżywiania. Opowiadaliśmy, które owoce i warzywa lubimy najbardziej, a które smakują nam nieco mniej. Układaliśmy nawet rytmy przy pomocy obrazków gruszki i jabłka oraz bawiliśmy się w zabawę „Co zniknęło?”, dzięki której ćwiczyliśmy naszą spostrzegawczość wzrokową.

Przy omawianiu bloku tematycznego o jesiennej muzyce , dowiedzieliśmy się skąd się bierze deszcz, wykorzystując do tego tablicę multimedialną, znajdującą się w naszej sali. Próbowaliśmy także naśladować różne formy deszczu przy pomocy naszych rąk (mżawka, deszcz, ulewa, grad). Dowiedzieliśmy się jak należy się stosownie ubrać, gdy za oknem jest brzydka pogoda.

Uczyliśmy się rymowanki:

Wpadła gruszka do fartuszka,

a za gruszką dwa jabłuszka.

A śliweczka wpaść nie chciała,

bo śliweczka niedojrzała!

Poznaliśmy piosenki: Żeby zdrowym być! oraz Deszczowa piosenka.

 

Joanna Bączyńska, Iwona Rozner