Jak dbamy o nasze zdrowie jesienią?

Jesień jest porą roku o zwiększonej zachorowalności, dlatego nie można było ominąć „kręgu tematycznego” związanego ze zdrowiem. Wprowadzeniem do tematu było spotkanie z higienistką szkolną- Panią Kasią, która przybliżyła dzieciom zasady związane z higieną.  Omówiła czynniki, które wpływają na nasze zdrowie, a mianowicie:

–  spożywanie dużej ilości owoców i warzyw,

– przebywanie na świeżym powietrzu,

  • – odpowiedni ubiór,
  • – ruch itp.
  •     Na przełomie całego tygodnia dzięki uczestnictwu w różnego rodzaju zajęciach przedszkolaki dowiedziały się:
  • co to jest zdrowie?
  • po czym można poznać że ktoś dba o zdrowie?
  • w jaki sposób można reagować, jeżeli ktoś naraża nasze zdrowie?
  • Poznały piramidę żywienia dzięki której wiedzą, jakich produktów mają jeść najmniej a jakich należy jeść najwięcej, aby być zdrowym. Zapoznały się z melodią i słowami piosenki „O zdrowie dbaj”.
  •     Bardzo dużo czasu poświęcamy na ćwiczenia grafomotoryczne oraz plastyczne, aby przygotować rękę do pisania. Znamy już 4 samogłoski ( a, o, i, e) i spółgłoskę m, próbujemy czytać sylaby i proste wyrazy np ma me mi, mo, mamo, mam. Znamy również cyfry od 1-5, określamy cechy zbiorów, ich równoliczność, oraz strony ciała ( prawa, lewa)
  • 23.10.2020r obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły . W tym dniu dzieci bliżej poznały życie Św. Józefa Bliczewskiego i wykonały prace plastyczne dla uczczenia patrona.
  • Każdego dnia w miarę sprzyjającej pogody wychodzimy na boisko szkolne, lub plac zabaw, aby zażywać świeżego powietrza. Galeria wydarzeń i prac- do obejrzenia poniżej.

P. Ewa M.