Jesienne zabawy w grupie VI

Drodzy Rodzice

,,Jesienią w parku”- ten temat realizowaliśmy w drugim tygodniu października. Poznaliśmy charakterystyczne cechy parku oraz jego różnorodność gatunkową roślin i zwierząt. Uczyliśmy się rozpoznawać drzewa, ich liście oraz owoce i nasiona. Układaliśmy z gniotków kolorowe liście według wzoru, a także rytmy z żołędzi, kasztanów i liści. Poznaliśmy cyfrę 2 oraz litery a, A i szukaliśmy ich w tekstach. Nauczyliśmy się piosenki ,,W kasztanowym mieście” oraz wykonaliśmy prace plastyczne ,,Kasztanowy ludzik” i ,,Jesienne drzewa”. Dzieci malowały drzewo gęstą farbą, a następnie odbijały go na kartce kilka razy. Najwięcej radości sprawiało dzieciom mieszanie barw jesiennych.

,,Jesienią w lesie”

W minionym tygodniu poznawaliśmy roślinność lasu, jego mieszkańców oraz przypominaliśmy sobie gatunki zwierząt zapadających w sen zimowy. Układaliśmy zdania dotyczące odpowiedniego zachowania się w lesie. W czasie zajęć wykorzystaliśmy do nauki materiał przyrodniczy. Klasyfikowaliśmy, przeliczaliśmy, wskazywaliśmy podaną liczbę elementów w danym zbiorze. Poznaliśmy literę l, L i podejmowaliśmy próby czytania sylab: al, la, lo, ol, Al, La, Lo, Ol i wyrazów: Ola, Ala, lala, Lola. Uczyliśmy się wysłuchiwać głoskę l na początku, w środku i na końcu podanych wyrazów. Nauczyliśmy się śpiewać piosenkę ,,Zbieramy grzyby”. W czasie zajęć plastycznych wycinaliśmy cienkie szare i czarne paseczki, którymi wypełniliśmy sylwetę borsuka. Wierszyk o papudze, która sprząta swoje mieszkanie posłużył nam do przeprowadzenia ćwiczeń buzi i języka. Wydzieraliśmy także z kolorowego papieru małe kawałeczki i wyklejaliśmy nimi papugę.

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

pani Teresa i pani Dorota