„Dary jesieni” – grupa IV

W ostatnim czasie zajęcia w naszej grupie odbywały wokół integralnej tematyki ,,Jesień w sadzie” oraz ,,Dary jesieni”.  Zajmowaliśmy się warzywami i owocami zarówno typowo jesiennymi, jak i dojrzewającymi podczas innych pór roku i rosnącymi w innych strefach klimatycznych. Przedszkolaki poszerzały wiedzę na temat jadalnych części warzyw i ich systemów korzeniowych. Miały również okazję prześledzić cykl rozwoju rośliny – od ziarenka do owocu. Dzieci poznały kolejną literę: A, a. Podczas licznych zabaw dydaktycznych doskonaliliśmy  umiejętności opisu, analizy i syntezy sylabowej oraz matematyczne. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną na temat „Grzybów”. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz ćwiczeniach gimnastycznych, co wspaniale wpływa na ich rozwój. Przedszkolaki wykonały przepiękne prace plastyczne m.in.  ,,Kolory bibuły”, „Arbuz” „Owocowe kamienie”, „Kolaż z warzyw”, „Grzyby”,  „Słoik z przetworami”. W ramach projektu „Ekokulturalne przedszkole” dzieci wykonały prace przestrzenne „Owocowy sad”. Do wykonania drzew wykorzystaliśmy rolki po papierze toaletowym, papier pakunkowy ,,z odzysku” oraz plastelinę.

Małgorzata Chalcarz