DBAMY O ZDROWIE- GRUPA II

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak dbać o zdrowie – mówiliśmy o zdrowym odżywianiu, o ubraniu odpowiednim do pogody, o ruchu, o wizytach u lekarza i dentysty. Słuchaliśmy opowiadań poruszających te tematy oraz oglądaliśmy filmik edukacyjny dotyczący higieny zębów. Poznaliśmy Piosenkę na chłodne dni oraz wiersz Mam cztery lata. Sprawdziliśmy, jak wygląda piramida żywienia. Mówiliśmy o tym, co oznacza zdrowe odżywianie, jakie produkty warto jeść często, a jakie rzadziej. Przedszkolaki ćwiczyły także swoje umiejętności posługiwania się nożyczkami, wycinając produkty żywnościowe z gazetek. Razem stworzyliśmy pracę „Zdrowe i niezdrowe”, naklejając produkty po odpowiedniej stronie plakatu. Przypominaliśmy sobie słowa związane z pracą lekarza, staraliśmy się zrozumieć konieczność przyjmowania leków i wizyty u doktora w razie choroby oraz przełamywać lęk przed nią. Rozmawialiśmy o tym, czym jest strach. Poznawaliśmy słowa określające lekarzy specjalistów (okulista, laryngolog, pediatra). Uczyliśmy się prawidłowego mycia zębów i mówiliśmy o tym, że należy je regularnie czyścić. Wykonaliśmy także pracę plastyczną „Zdrowy ząbek”, wyklejając szablon ząbka watą, przy okazji ćwicząc sprawność naszych paluszków. Doskonaliliśmy również swoje kompetencje matematyczne- przeliczaliśmy ząbki na sylwecie ust, sprawdzaliśmy na której wardze jest ich mniej lub więcej oraz ćwiczyliśmy posługiwanie się liczebnikami porządkowymi. W myśl słów piosenki, którą poznaliśmy w tym tygodniu „Chociaż trochę chłodno dziś, to na spacer trzeba iść”, regularnie wychodziliśmy także na świeże powietrze.

Monika Wójcikiewicz