Wrażenia z grupy V

Dzień dobry! To znowu my – grupa nr 5. W ciągu ostatniego czasu dużo się u nas działo. Obchodziliśmy m. In. Dzień Chłopaka! Było wspaniale! Ćwiczyliśmy wiedzę dotyczącą różnych marek samochodowych m. In. Fiata, Forda, Mercedesa, BMW! Poszło nam bardzo dobrze! Może będą z nas profesjonalni kierowcy? Później pokazaliśmy dziewczynom z naszej grupy jak się tańczy breakdance! Oczywiście dostaliśmy owacje na stojąco. A to jeszcze nie koniec atrakcji, bo każdy z chłopaków miał bardzo trudne zadanie. Otóż… Trzeba było wymodelować sobie śmietankową brodę, używając plastikowej łyżeczki. Na szczęście było lusterko, więc wszystko poszło tak jak chcieliśmy. A na koniec najlepsze!!! Każdy z chłopaków dostał od dziewczyn z grupy medal Super Chłopaka! To był niesamowity dzień.

Zabawom nie było końca, bo nasze Panie są bardzo kreatywne i bawiły się z nami chustą animacyjną. Nawet nie wiedzieliśmy, że jest aż tyle zabaw przy użyciu chusty! Nie było czasu na nudę. Zadbaliśmy również o swoje umiejętności plastyczne i techniczne, bo wykonywaliśmy warzywa z papieru! Nie były to zwykle warzywa, tylko takie, które swoim uśmiechem zachęcały do zdrowego odżywiania. I wiecie co? Chyba zamiast chipsów wolimy marchewkę.

Na jednych z zajęć malowaliśmy martwą naturę, którą sami ułożyliśmy, a mianowicie owoce i warzywa w wiklinowym koszyku. Niektórzy pierwszy raz malowali palcami przy użyciu farb.

W dniu 29.09. dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną. Okazją był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Data odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej- autorki książek dla dzieci i młodzieży. Pani bibliotekarka Barbara Pawińska przeczytała nam książeczkę Magdaleny Grucy pt. „Myj ręce- moje zdrowie”. Dzieci z uwagą słuchały czytanego tekstu, a następnie odpowiadały na zadawane pytania.

02.10 . 2020 r. był również ciekawym dniem, ponieważ tematem dnia była wizyta u lekarza. Jako że w obecnej sytuacji nie możemy odwiedzać lekarza całą grupą to niespodziankę w postaci wizyty zrobiła nam pani pielęgniarka, która pracuje w naszej szkole. Dowiedzieliśmy się czym zajmuje się pielęgniarka. To wcale nie taki łatwy zawód. Wiemy już co znajduje się w apteczce, jak zakłada się opatrunek, jakie mamy ciśnienie, a także jaki sprzęt posiada pani pielęgniarka u siebie w gabinecie. Usłyszeliśmy, że bez naszego gościa w szkole byłoby ciężko. Wyobraźcie sobie co gdyby pani nie było, a dzieciom coś by się stało?  Do gabinetu przychodzi się wtedy, gdy któreś dziecko przewróci się na korytarzu w trakcie przerwy, lub gdy boli brzuszek, główka. Można tam również przyjść żeby Pani Pielęgniarka nas zmierzyła, sprawdziła ile ważymy, czy mamy dobry wzrok. Ciekawe kto z nas będzie w przyszłości lekarzem lub pielęgniarką?

Drodzy Rodzice w wolnej chwili prosimy utrwalać poznane wiadomości:

– utrwalamy położenie przedmiotów w przestrzeni operując pojęciami: na, pod, za, obok, z lewej strony, z prawej strony

– układamy puzzle

– klasyfikujemy przedmioty ze względu na jedna cechę np. piłki, czapki, buty

– szukamy w najbliższym otoczeniu przedmiotów, których nazwy zaczynają się na głoskę o lub zawierają  głoskę w środku lub na końcu

– odgadujemy zagadki, których rozwiązaniem są nazwy warzyw, owoców itp.

– czytamy dzieciom wiersze, opowiadania, książki- zadajemy pytania do wysłuchanej treści i oczekujemy na poprawne odpowiedzi.

Pozdrawiamy serdecznie

Paulina Urbaniec, Alina Kajta-Bożek