DARY JESIENI- GR. II

Tematem minionego tygodnia w gr.II były dary jesieni. Dzieci rozwiązywały zagadki na ich temat i segregowały je na kategorie: owoce, warzywa, grzyby, owoce drzew leśnych. Uczyły się rozpoznawać liście i łączyć je z odpowiednim owocem (liść kasztanowca i kasztan, liść dębu i żołądź, liść jarzębiny i jej owoc). Dowiedziały się, że grzyby dzielimy na jadalne i trujące oraz poznały nazwy niektórych okazów. Ćwiczyły rozróżnianie i nazywanie różnych owoców. Dużą atrakcją okazała się dla nich interaktywna prezentacja  „Co to za owoc?”.  Przedszkolaki odgadywały owoce, widząc tylko ich fragment. Nauczyliśmy się również nowej piosenki  „Zbieramy grzyby” oraz wiersza „Jabłko”. Bardzo spodobały nam się nowe zabawy Misia bela oraz Sałatka owocowa. Dzieci ćwiczyły przeliczanie elementów i porównywanie zbiorów:  w którym z nich jest mniej elementów niż w innym, w którym więcej, a w którym tyle samo. Grały również na instrumentach. Dużą radość sprawiło przedszkolakom wykonanie pracy plastycznej „Słoik z owocami”, w której wykorzystaliśmy technikę stemplowania połówkami owoców. To był bardzo pracowity tydzień!

Monika Wójcikiewicz