Dzień Głośnego Czytania oraz inne nowości w grupie VI

Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W tym dniu obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z okazji tego święta nasza grupa została zaproszona przez panią Basię do biblioteki szkolnej.

Dzieciaki z grupy VI w tym roku szkolnym po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę szkolną i czytelnię. Wysłuchały opowiadania ,,                Myję ręce”, którego autorką jest Magdalena Gruca, nawiązującego do higienicznego trybu życia. Dowiedziały się także o groźnych bakteriach, które można zobaczyć pod mikroskopem cyfrowym. Dzieci  po powrocie do sali swoje wrażenia i spostrzeżenia zaczerpnięte z literatury wyraziły w pracach plastycznych.

W przeciągu dwóch tygodni rozpoznawaliśmy różne rodzaje owoców i warzyw. Dowiedzieliśmy się gdzie rosną i jak ważną rolę pełnią w naszej diecie. Przy użyciu sylwet zrobiliśmy teatrzyk i w ten sposób kształtowaliśmy kreatywność i twórczość.

Poznaliśmy literę ,,O, o”, którą ozdobiliśmy cekinami, kukurydzą i pestkami dyni. Uczyliśmy się wysłuchiwać głoskę ,,o” na początku, na końcu i w środku podanego wyrazu. Odszukiwaliśmy także poznaną literę w podanych zdaniach. Śpiewaliśmy piosenkę ,,Jarzynowy wóz”

Poznaliśmy piramidę zdrowia i różne sposoby aktywnego spędzania czasu.

Rozmawialiśmy na temat stosownego ubierania się do pogody, klasyfikowaliśmy ubrania pasujące do poszczególnych pór roku oraz  poznaliśmy cyferkę 1.

Dzieci swobodnie wypowiadały się na temat swoich ulubionych dyscyplin sportowych.

Zachęcamy rodziców, aby wspólnie z dzieckiem ,,szukać” głoski ,,o” w wybranych wyrazach oraz podawać przykłady nazw przedmiotów w najbliższym otoczeniu, których nazwa rozpoczyna się właśnie od tej głoski.

Pozdrawiamy serdecznie

pani Teresa i pani Dorota