PRZEDSZKOLAKI Z GRUPY V UCZESTNICZĄ W AKCJI #KOCHAM SŁYSZEĆ

01 października w grupie V odbyły się zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji #KOCHAM SŁYSZEĆ. Akcja jest przeprowadzana po raz drugi i ma na celu poznanie znaczenia i funkcjonowania zmysłu słuchu, uwrażliwienie na potrzeby dzieci z wadą słuchu, zapoznanie z protezami słuchowymi – aparatem i implantem ślimakowym. W ramach akcji powstała książka w której swoje przeżycia i doświadczenia opisali rodzice i terapeuci dzieci z wadą słuchu a jeszcze w październiku zostanie nakręcony krótki film o niedosłuchu (za środki uzbierane ze sprzedaży książki), w którym wystąpią rodzice dzieci z wadami słuchu i same dzieci. Razem z przedszkolakami rozmawialiśmy na zajęciach o zmysłach, szczególnie o słuchu, mogliśmy obejrzeć aparat słuchowy, dzieci wykonały piękne rysunki implantu ślimakowego.

Joanna Kumor- Gąszcz