Dbam o siebie i środowisko – grupa IV

W minionym tygodniu  zajmowaliśmy się tematem dbania o zdrowie i środowisko. Przedszkolaki utrwalały nazwy części ciała człowieka oraz poznały najważniejsze organy wewnętrzne poprzez różnego rodzaju zabawy dydaktyczne oraz obejrzenie prezentacji.  Szczególną uwagę zwróciliśmy na zmysły człowieka. Poprzez polisensoryczne zabawy przedszkolaki poznały funkcje wzroku, słuchu, dotyku oraz węchu. Zabawy te pozwoliły dzieciom wczuć się w rolę osób niewidomych oraz niesłyszących. Przedszkolaki z wielkim skupieniem wysłuchały ,,Listu do dzieci od Pani  Przyrodyˮ. Bez problemu poradziły sobie z zagadkami ekologicznymi, co świadczy o ich dużej świadomości dotyczącej dbania o środowisko. Podczas wielu zabaw i gier edukacyjnych dzieci zapoznały się z literą – O i liczbą – 1. Bardzo proszę Rodziców, aby podczas codziennych czynności  wyszukiwać wraz z dzieckiem litery – O np. w gazetach,  na opakowaniach po produktach spożywczych , ułatwi to dzieciom zapamiętanie nowopoznanych liter. Ciekawą zabawą, jest również wyszukiwanie słów rozpoczynających się, zawierających w środku i na końcu głoskę o.

Małgorzata Chalcarz