Dzień Przedszkolaka 2020

„Fajnie jest być przedszkolakiem

Takim sobie małym żakiem,

Do przedszkola chętnie chodzić,

Prace z Panią piękne robić.

Wszyscy świetnie się czujemy,

Wieże z klocków budujemy

I śpiewamy i tańczymy,

Zjemy obiad, poleżymy.

Malujemy też farbami,

Wycinamy nożyczkami,

Plastelinką wyklejamy,

Radość wielką wtedy mamy.”

Anna Kalita

            W piątek, 18 września, nasze Przedszkole świętowało Dzień Przedszkolaka. To ogólnopolskie święto zostało ustanowione, aby podkreślić ważność edukacji przedszkolnej w rozwoju każdego dziecka. Przedszkole kształtuje umiejętność funkcjonowania w grupie, samodzielność, dojrzałość emocjonalną oraz przygotowuje do rozpoczęcia nauki w szkole. Nasza placówka liczy 7 grup, do których uczęszczają dzieci w wieku 3 – 6 lat.

W tym roku przez sytuację epidemiologiczną nasz Dzień Przedszkolaka był bardziej kameralny niż w ubiegłych latach, lecz równie radosny. Każda z pań przygotowała dla dzieci ze swojej grupy wiele atrakcji. Była przedszkolna dyskoteka, zabawy i konkursy integracyjne, eksperymenty, zabawy sportowe, „słoik rozmaitych zabaw”. W trakcie dnia każda z grup wychodziła na przedszkolny plac zabaw, gdzie Pani dyrektor Mariola Dylewska – Mitoraj i Pani wicedyrektor Elżbieta Maciejczyk przekazały Przedszkolakom nowe zabawki i wręczyły słodki poczęstunek.

 

Kochane Przedszkolaki!

Z okazji Waszego święta życzymy Wam,

Aby każdy dzień był wspaniałą przygodą pełną nowych doświadczeń.

Radości z odkrywania świata,

Uśmiechu od ucha do ucha,

Rozwijania swoich licznych talentów

Oraz twórczego pobytu w przedszkolu.

 

Nauczycielki Przedszkola

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus