Jesteśmy bezpieczni – grupa IV

Za nami kolejny tydzień w przedszkolu, tym razem omawialiśmy tematykę dotyczącą bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się, jak niezwykle ważna jest znajomość przez nich dokładnego adresu zamieszkania oraz imienia i nazwiska. Bardzo proszę Rodziców o utrwalanie z dziećmi adresu zamieszkania. Przedszkolaki poznawały znaki drogowe oraz zasady przechodzenia przez jezdnię. Zwróciliśmy również uwagę na bezpieczeństwo w domu, w kontaktach z nieznajomymi, a także w sytuacjach zagrażających życiu, takich jak pożar. Podczas wspólnych spacerów utrwalaliśmy zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Stworzyliśmy również regulamin korzystania z placu zabaw. Dzieci wykonały znaki informacyjne, ostrzegawcze, nakazu oraz zakazu. W piątek świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieci z tej okazji otrzymały nowe zabawki do grupy oraz pamiątkowe dyplomy. Był to dzień pełen wrażeń i radości.

Małgorzata Chalcarz