Poznajemy się! – grupa I

W minionym tygodniu Przedszkolaki z grupy I próbowały się lepiej poznać. Utrwalaliśmy nasze imiona i rozmawialiśmy o tym, co najbardziej lubimy robić. Pomogła nam w tym zabawa „Mam na imię…”, do której oprócz imienia podawaliśmy swoje ulubione zajęcie. Poza tym integrowaliśmy się przy wszelakich zabawach takich jak np. „Różyczka” czy „Jeż”. Utrwalaliśmy poznane nam piosenki „Podajmy sobie ręce” oraz „Jestem zuch”, a także poznawaliśmy przy pomocy balonów podstawowe kolory (papierowe balony nawet ozdobiliśmy według własnego pomysłu 🙂 – ozdabiają teraz naszą przedszkolną galerię), ćwiczyliśmy nasz aparat mowy przy pomocy piórek, a także nauczyliśmy się nowej wyliczanki do zabawy paluszkowej:

Oleczka, Poleczka przyniosła ciasteczka

(wskazując po kolei na palce)

Temu dała z marmoladą,

temu dała z czekoladą,

temu dała z owocami,

temu dała z bakaliami.

A piątemu, najmniejszemu,

dała ciastko z górą kremu!

Codziennie, oczywiście jeśli sprzyjała pogoda, korzystaliśmy z naszego placu zabaw.

 

Joanna Bączyńska