Tydzień III „Ja, Ty, środowisko” w grupie VI

Drodzy Rodzice,

w minionym tygodniu poznawaliśmy części ciała oraz zmysły: dotyk, węch, smak, wzrok i słuch. Określaliśmy różnice i podobieństwa w naszym wyglądzie. Przypomnieliśmy sobie w jaki sposób należy dbać o higienę i nauczyliśmy się określać prawą i lewą stronę.

Dzieci znają numery alarmowe straży pożarnej, policji, pogotowia oraz numer alarmowy 112. Omówiliśmy też sytuacje, w których należy wzywać pomoc.

Korzystając z monitora multimedialnego dzieci miały możliwość pisania znanych literek, a także kreseczek, którymi ozdobiły ręcznik. Wykonaliśmy także ręczniki przy użyciu kolorowego papieru i szablonów do odrysowania zwierzątek.

Uczyliśmy się wierszyka ,,Czystość to zdrowie” Iwony Salach

Serdecznie pozdrawiamy

pani Teresa i pani Dorota