Echo z grupy V

Drodzy Rodzice!

W przeciągu dwóch tygodni poznaliśmy szereg tematów kompleksowych. Między innymi swoją miejscowość Wilamowice- charakterystyczne, miejsca, obiekty. Uczyliśmy się swojego adresu. Poznaliśmy także czym się różni miasto od wsi. Jak można spędzać czas w obu tych miejscach.
W ramach wycieczki na skrzyżowanie przećwiczyliśmy  zasady bezpiecznego przechodzenie przez jezdnię. Omówiliśmy dokładnie znaki drogowe, które już nie są nam obce.  Na zajęciach matematycznych przeliczaliśmy wskazane elementy, określaliśmy kierunki: na, pod, za, przed, w lewo, w prawo.

W ostatnich dniach poznaliśmy swoje ciało i zmysły. Nazywaliśmy części ciała. Odkrywaliśmy zmysły: wzroku, dotyku, smaku, węchu i słuchu  w różnych zabawach badawczych oraz dydaktycznych  typu „Czarodziejski worek”.

Oglądaliśmy film edukacyjny „Bezpieczne zachowania”, który pomógł nam zrozumieć pracę strażaka, policjanta i lekarza. Wiemy także jak zachować się w danych sytuacjach i gdzie wykonać  telefon: 112, 997, 998, 999.
Ostatnio uczyliśmy się segregować  śmieci, dbać o to, by nasza planeta była czysta.  W trakcie zabaw dydaktycznych  sortowaliśmy  różne sposoby  dbania o ekologię na „TAK” i „NIE”. Nie jest nam obcy termin recykling.

W czasie zajęć przedszkolnych wprowadzamy elementy doradztwa zawodowego. Wobec powyższego poznaliśmy zawód policjanta, ratownika medycznego -pracę pełną służby, poświęcenia  i odpowiedzialności.
Bardzo chętnie pracujemy w naszych książeczkach rozwijając  swoje predyspozycje. Uwielbiamy zajęcia plastyczne, które pobudzają naszą kreatywność i uczą estetyki. Spragnieni ruchu i aktywności fizycznej w miarę możliwość aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu.

W dniu 18.09. 2020 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. Był wyjątkowy! Na początku trochę się poruszaliśmy i rozwijaliśmy talent taneczny. Później ćwiczyliśmy kondycję na „gorących krzesłach”. To nie było proste zadanie. Wiecie jakie to trudne biec i myśleć kiedy muzyka się zatrzyma? A jeszcze musieliśmy zdążyć zająć swoje miejsce. Następnie bawiliśmy się chustą animacyjną, nawet nie wiedzieliśmy, że jest tyle zabaw! Sałatka owocowa, fryzjer (żebyśmy pięknie wyglądali), zamiana miejsc. Potem trzeba było znaleźć zaczarowane koperty,
w których były rozsypane puzzle, ale my jesteśmy zdolni więc poszło nam wspaniale!

Gdy poszliśmy na plac zabaw Pani Dyrektor Mariola Dylewska- Mitoraj i Pani Dyrektor Elżbieta Maciejczyk przygotowały świetne prezenty, które oczywiście od razu otworzyliśmy.  Na koniec wraz z Panią przenieśliśmy się do świata czarów i zaczarowanego wulkanu.

Pozdrawiamy serdecznie

Paulina Urbaniec, Lucyna Burczyk, Alina Kajta-Bożek