Dzień Kropki czyli Dzień Kreatywności w grupie II

W tym roku grupa II bierze udział w międzynarodowym projekcie pt. „Emocja” skupiającym się na rozwijaniu kompetencji społeczno-emocjonalnych u dzieci. We wrześniu realizowany jest temat kreatywności. Dzisiaj, 15 września, obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki swojej nauczycielce, uwierzyła w siebie i poznała swój talent.

Dziś, dzieci z grupy II przygotowały w sali „kącik emocji”, z którego będziemy korzystać podczas wspólnej zabawy i nauki przez cały rok. Na początku zajęć przyozdobiliśmy nasze ubrania kolorowymi kropeczkami, następnie zaznaczyliśmy swoje samopoczucie na „termometrze uczuć”. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy również bajkę „Kropka” na ekranie oraz porozmawialiśmy na jej temat, zwracając uwagę, że każdy z nas ma jakiś talent. Dzięki dzisiejszym zajęciom przedszkolaki odkryły swoje talenty: jedni pięknie malują, tańczą, śpiewają, inni potrafią skakać na trampolinie lub szybko biegać. Następnie, stworzyliśmy naszą „grupową kropkę”, która dzięki wykorzystaniu narzędzi TIK nagle „ożyła”! Po zajęciach wybraliśmy się do przedszkolnego ogrodu, by pobawić się kolorową chustą animacyjną, która swoim kształtem również przypomina wielką kropkę! Dzisiejszy dzień sprawił dzieciom wiele radości.