Witamy w przedszkolu – grupa IV

Pierwsze dwa tygodnie w przedszkolu upłynęły nam na wspaniałej zabawie, ale również na rozwijaniu nowych umiejętności oraz poznawaniu wielu ciekawych zjawisk, poprzez różnego rodzaju zabawy dydaktyczne oraz wspólne rozmowy. W pierwszym tygodniu dzieci zaznajamiały się z nową salą, kolegami oraz pracownikami przedszkola. Opracowaliśmy wspólnie zasady, które przedszkolaki potwierdziły odciskiem dłoni. Dzieci uczyły się piosenki ,,Wiem, jak się zachowaćˮ autorstwa Elizy Szeligi-Kraus, która pomogła nam utrwalić podstawowe zasady zachowania w grupie przedszkolnej. W kolejnym tygodniu wspominaliśmy wakacje. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne związane z integralną tematyką realizowaną w danym tygodniu np. ,,Wspomnienia z wakacjiˮ. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły również w zabawach ruchowych, rytmicznych, muzycznych oraz naśladowczych.

Małgorzata Chalcarz