„Przedszkolaki to my” – grupa VII

Przedszkolaki to my – takim hasłem dzieci z grupy VII rozpoczęły nowy rok szkolny 2020/2021 .

W I tygodniu przedszkolaki poznawały pomieszczenia przedszkolne, zakładały kąciki tematyczne w sali, oraz omawiały zasady związane z pandemią, a mianowicie:

• mycie rąk
  • toaleta
  • bezpieczne korzystanie z przyborów do rysowania
  • zachowanie dystansu.
  • Wspominały również minione wakacje, ale przede wszystkim został zawarty „Kontrakt Grupowy”, który określa zasady właściwego zachowania się w przedszkolu. Te zasady to m. in:
  1. Bawię się zgodnie,
  2. Sprzątam po zabawie,
  3. Czekam na swoją kolej,
  4. Jestem samodzielny,
  5. Pomagam innym,
  6. Dbam o ciszę,
  7. Słucham Pani.
    Poznaliśmy również wiersz „Dobry kolega” I piosenkę „Przedszkolaki to my”. Drugi tydzień to krąg tematyczny związany z bezpieczeństwem na drodze. Aby lepiej zrozumieć zasady ruchu drogowego przedszkolaki w kamizelkach odblaskowych udały się na skrzyżowanie. Obserwowały różnego rodzaju pojazdy, oglądały i omawiały znaki drogowe, oraz uczyły się prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Wykonały książeczkę „Mistrz bezpieczeństwa „, a za wiedzę o ruchu drogowym otrzymały odznaki przedszkolaka.Ważnym elementem omawianego tematu były numery alarmowe, które dzieci przyswajały poznając wiersz ” Ważne telefony ” – Tomasza Plebańskiego. Słowa wiersza zamieszczamy na stronie, aby mogli Państwo przyswoić je w domu. Do obejrzenia również zdjęcia ze spaceru i prac dzieci.
    Ważne telefony Tomasz Plebański

Nie jest ich zbyt dużo. W sumie tylko cztery.

Ale każdy musi poznać te numery.

Więc słuchajcie pilnie, co wam teraz powiem.

999 łączy z pogotowiem.

998 wzywa straż pożarną.

Zwłaszcza, gdy od dymu robi się już czarno.

997 po policję dzwoni,

która, o, już jedzie, by złodzieja gonić.

Jeszcze 112, numer alarmowy.

Ten szczególne trzeba wbić sobie do głowy.

Bo ten numer wszystkie inne zastępuje

i gdy coś się dzieje, życie nam ratuje.

Ewa Maciejczyk