Jesteśmy już przedszkolakami! – gr. I

Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego to dla naszych Maluszków czas adaptacji. I choć czasem rozstają się z trudem z Rodzicami to w przedszkolu świetnie się bawią.

Przez ostatnie dwa tygodnie dzieci poznawały nasze przedszkole – poszczególne sale, toalety. Zaznajamiały się z kącikami tematycznymi, np kącik przyrody, kącik samochodowy, kącik matematyczny, kącik gier i układanek. Poznały też swoje Panie i swoich kolegów i koleżanki, z którymi będą wspólnie się bawić. Starały się zapamiętać imiona swoich rówieśników. Ważna też jest znajomość swojego znaczka, każdy ma inny, tak, aby z łatwością mógł odnaleźć swoje krzesełko lub półkę. Razem z Przedszkolakami ustaliliśmy również Kodeks Przedszkolaka, w którym zawarliśmy informacje dotyczące zachowania w naszej grupie np. wzajemnie się słuchamy, pomagamy innym, dzielimy się wspólnymi zabawkami, używamy zwrotów grzecznościowych.

Dzięki sprzyjającej pogodzie Przedszkolaki korzystały również ze sprzętów na przedszkolnym placu zabaw. Świetnie się tam bawiliśmy!

Zapraszam do obejrzenia naszej fotorelacji 🙂

Joanna Bączyńska