Witamy w nowym roku szkolnym- gr.VI

Już pierwszy tydzień za nami, który upłynął na przyswajaniu wiedzy o bezpieczeństwie i higienicznym trybie życia w społeczności przedszkolnej w czasie trwania pandemii COVID-19.

Dzieci zaznajomiły się z wyposażeniem kącików w sali. Największym zainteresowaniem cieszył się kącik z klockami, w którym konstruowały ciekawe budowle. Chętnie bawiły się w sklepiku oraz rysowały. Zarówno pięciolatki jak i sześciolatki chętnie zgłaszały się do pełnienia obowiązków dyżurnych w poszczególnych kącikach m.in. w kąciku książki i gniotków, muzycznym, plastycznym, samochodowym, konstrukcyjnym, relaksacyjnym, a także w kąciku przyrody, w którym codziennie zaznaczamy jakie są warunki pogodowe.

W czasie rozmów prowadzonych z całą grupą na temat ,,Czym dzieci lubią się zajmować w przedszkolu” nasi podopieczni nie tylko wymieniali zabawy różnymi zabawkami, ale również imiona koleżanek i kolegów, z którymi lubią się wspólnie bawić.

Wypowiedzi dzieci oraz ich prace zostały zamieszczone w galerii zdjęć.

p. Teresa, p. Dorota