Język angielski gr 2,3,4,5,6

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci oto propozycje zajęć z języka angielskiego na ten tydzień:)

Zachęcam do powtarzania słownictwa, piosenek, oraz do udziału w zabawach ruchowych, dla chętnych karty pracy:)

Gr 2,3,4,5,6:

Zabawy ruchowe:

Happy Caterpillar: jedna osoba w rodzinie jest głową gąsienicy (możemy przygotować opaskę z podobizną gąsienicy) i prowadzi korowód. Wymyśla krok taneczny a pozostali go naśladują. Kolejno przekazujemy opaskę, tak aby każdy miał okazję coś zaprezentować.
Touch Yellow: prosta gra na poznanie kolorów. Mówimy ‘touch” i podajemy konkretny kolor a zadaniem dziecka jest znalezienie w domu przedmiotu w wymienionym przez nas kolorze. Zabawę możemy modyfikować w dowolny sposób używając innych kategorii, np. części ciała czy nazw zabawek.
Coloring dictation: drukujemy czarno-biały obrazek lub używamy zwykłej kolorowanki. Następnie podajemy nazwę konkretnego elementu z obrazka po angielsku i kolor. Dziecko powinno rozpoznać, którą część mamy na myśli, i pokolorować ją.
Body parts: uczymy się części ciała poprzez zabawę, pokazując je u siebie i wypowiadając zdanie (np. “That’s my nose”). Zachęcamy do tego dziecko.
Jumping Frog – rozłóżmy na dywanie kartki z cyframi. Pierwszy uczestnik staje na danej cyfrze (np. 3) a druga osoba wydaje komendę po angielsku (np ‘three plus 2’). Zadaniem pierwszej osoby jest przeskoczenie na kartkę z numerem 5.

Karty pracy:

 

Przyjemnej zabawy,

have fun:)

p. Edytka