Przybądź do nas Mikołaju!

Odwiedził nas miły gość.

Nie można sobie wyobrazić daty 6 grudnia bez odwiedzin Mikołaja. Ten bowiem przychodzi wyłącznie do grzecznych dzieci a że nasze przedszkolaki do takich należą zjawił się również w naszym przedszkolu.

Mikołaj miał u nas dużo pracy, musiał ją rozłożyć na dwie tury bowiem dzieciaków oczekujących na prezenty była ponad setka.

Pomimo, iż snute były różne wyobrażenia związane z osobą Mokołaja, a niektóre dzieci podważały nawet jego prawdziwość to przyznać trzeba że na twarzach dzieci malowało się wielkie zaskoczenie a nawet strach , gdy w drzwiach ukazała się postać prawdziwego Mikołaja w biskupim stroju. Rozczarowanie było jeszcze większe gdy okazało się, że Mikołaj faktycznie zagląda do okien, bowiem zna szczegóły przedszkolnego życia. Emocji było wiele bowiem do końca nie było wiadomo , czy na pewno wszystkie dzieci otrzymają prezenty. Na szczęście wszystko dobrze się zakończyło, ci trochę mniej grzeczni obiecali poprawę i Mikołaj każdego bez wyjątku mógł obdarować prezentami, obiecując powrót za rok…pod warunkiem, że obietnice zostaną spełnione.

E.M