Gr VI- Środa 13.05.2020

Drodzy Rodzice i Dzieci oto propozycje zajęć na środę:

TEMAT KOMPLEKSOWY: NA ŁĄCE

Temat zajęć:
1. „ Żaby”- oglądanie filmu edukacyjnego, poznanie życia oraz etapów rozwoju żaby,wycinanie i układanie historyjki obrazkowej do tematu, ćwiczenia słownikowe oraz grafomotoryczne.
2. „ Spacer na łąkę”- opowieść ruchowa, ilustracja ruchem.

1. Dzieci obejrzyjcie film edukacyjny a następnie:
– wymieńcie stadia rozwoju żaby
– określcie do jakiego gatunku należy żaba
– wytnijcie i ułóżcie wg kolejności zdarzeń obrazki z książki KARTY 4str 8

2. Określcie, które zdania pasują do kijanki, a które do dorosłej żaby:
– Zjadana przez ważki i drobne żuki
– Podobna do małej rybki
– Żyje w wodzie
– Ma ogon i rosnące kończyny
– Oddycha skrzelami
– Rechocze kiedy się boi
– Pożyteczna w ogrodzie