Spotkanie z górnikami

Kopalnia … co to takiego?

 

5 grudnia przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z tajnikami pracy w kopalni. Nasze przedszkole odwiedziło dwóch górników: pan Widlarz oraz pan Moś.Ubrani w odświętne stroje górnicze pięknie się prezentowali.W czasie spotkania z dziećmi opowiadali o pracy pod ziemią , zagrożeniach czyhających na górników oraz wyposażeniu samej kopalni. Maluchy miały możliwość dotknięcia nie tylko węgla , ale również soli oraz rudy żelaza, zobaczyły prawdziwą lampkę górniczą oraz wyposażenie, które codziennie zabiera ze sobą górnik zjeżdżający pod ziemię. Dowiedziały się co to jest ,,marka górnicza,, aparat ucieczkowy, kask górniczy. Panowie przybliżyli również dzieciom kwestie zastosowania węgla w przemyśle i życiu codziennym człowieka.

Na zakończenie dzieci otrzymały od górników prezent w postaci słodyczy.

E.M.