Gr VI- PIĄTEK

Drodzy Rodzice i dzieci oto nasze propozycje zajęć:

TEMAT KOMPLEKSOWY: CHRONIMY ŚRODOWISKO

Temat zajęć: „Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego”- praca plastyczno-techniczna, rozwijanie pomysłowości, kreatywnego myślenia.

Do wykonania pracy potrzebne będą:
-kolorowe gazety
-puste plastikowe butelki
-kubki po jogurcie
-papier kolorowy
-ziarenka
-taśma klejąca

Wyjaśnianie pojęć: odpady, recykling:

odpady– to wytworzone przez człowieka przedmioty i substancje, które stały się zbędne i nie będą już przez niego wykorzystywane,

recykling– to ponowne wykorzystanie odpadów, przetworzenie ich w celu unieszkodliwienia lub wyprodukowania z odzyskanych elementów nowych produktów

Pojemniki na odpady mają różne kolory:

niebieski- papier
zielony- kolorowe szkło
biały- szkło bezbarwne
żółty-metale i tworzywa sztuczne
brązowy- odpady biodegradowalne
czarny- odpady mieszane

2. Zabawa muzyczna:
– do pustej plastikowej butelki wsypujemy nasiona, po zakręceniu sprawdzamy jaki wydaje dźwięk
(dźwięk zmienia się wraz z ilością ziaren w butelce)
– do jednej nakrętki wsypujemy ziarenka, nakładamy drugą i sklejamy taśmą i powstaje grzechotka.

Butelkę i grzechotkę możecie wykorzystać do rytmizacji piosenki poznanej we wtorek „Świat w naszych rękach”:)

3. Praca twórcza:

Na ilustracji przedstawione są propozycje przedmiotów zrobionych z odpadów:

butelka-samochód
pusty słoik-roślinka
papier-czapka
rolka po papierze- myszka

Zachęcamy Was dzieci do samodzielnego wykonania kilku prac z butelek, pojemników, kolorowych gazet (lisek, piesek, kotek, statek,itp). Te prace, które wykonacie przyniesiecie do przedszkola gdy się ponownie spotkamy:)

Oto propozycje prac:

4. Ćwiczenia grafomotoryczne na weekend (w zeszycie w linie):

Życzymy przyjemnej pracy, ściskamy Was i pozdrawiamy

p. Ewa i p. Edytka